Doprava zadarmo pri objednávke nad 90 € v rámci SR.
Sledujte nás:

Príbeh

Ahojte, rodičia LEGO® nadšencov.

Dávate zo seba maximum, vyznáte sa v novinkách, spolupracujete s Ježiškom aj Dedom Mrázom, viete na povel rozpojiť dve spojené kocky, hľadáte nové návody na internete lebo máte radosť, že dieťa vášnivo stavia.

Lebo viete, že kocky rozvíjajú jeho predstavivosť, kreativitu, jemnú motoriku aj sústredenosť a schopnosť riešiť problémy. A lebo je pri tom ticho (robím si srandu, hrkot vysýpajúcich sa kociek je desivý zvuk).

Ale vášeň a poriadok nejdú vždy dohromady.

Úložné krabice sú síce praktické na skladovanie, konkrétne súčiastky sa v nich ale veľmi ťažko hľadajú a tak na konci dňa zúfalo hľadíte na spúšť v detskej izbe – kocky sú doslova všade. Nasledujú prosby, argumenty, argumenty, prosby, krik. Nakoniec budete aj tak musieť s upratovaním pomôcť, inak máte istotu, že na nejakú zatúlanú kocku v neočakávanom momente stupíte.

Takto ste si to nepredstavovali. Nechcete dieťa obmedzovať v hre. Ale už máte po krk naťahovania sa kvôli upratovaniu.

U nás to bolo rovnaké.

Sme rodičia troch detí. Hádky kvôli upratovaniu boli nekonečné a naše chodidlá boľavé. A tak sme začali hľadať spôsob ako naučiť decká upratovať, ako im to zjednodušiť a zrýchliť a pritom im nebrániť v hre. Niečo, čo je farebné a veselé ako detstvo a zároveň funkčné, superpraktické a podporúce samostatnosť. Nič také sme nenašli, tak sme vymysleli hračkovak.

Výsledok? Proces šialeného hľadania tej konkrétnej kocky prestal znamenať vysýpanie všetkých na koberec, nekonečné debaty a hádky o upratovaní zmizli (teda, aspoň čo sa kociek týka).

Raz u nás stavalo naraz 7 detí vo veku od 4 do 9 rokov. Za iných okolností by som pri vstupe do izby potrebovala sedatívum. Realita však prekvapila. Deti sedeli okolo vaku, prehrabávali sa v ňom a stavali. Keď skončili, boli mimo vaku 3, slovom TRI kocky, ktoré na moje upozornenie zodvihli a hodili do vaku. Hurá!

Takže, ak aj vy snívate o dieťati, ktoré si nadšene a POTICHU stavia, ak chcete, aby bola detská izba po stavaní rýchlo uprataná, ak aj vaše chodidlá kričia „dosť!“ máme pre vás jednoduché riešenie.

A to hneď v niekoľkých veľkostiach či dizajnoch, vyrobené s láskou na Slovensku.

Marína a Peter

 

 

LEGO® a LEGO DUPLO® sú ochranné známka skupiny spoločností LEGO, ktorá túto stránku nesponzoruje, neautorizuje ani nepodporuje.