Doprava zadarmo pri objednávke nad 90 € v rámci SR.
Sledujte nás:

Pomáhame

Originálne hračkovaky pomôžu chorým deťom v Kambodži

Pripravili sme hračkovaky, ktoré majú schopnosť skutočne pomáhať. Nielen deťom s upratovaním a uskladnením hračiek. Ale aj deťom so zákernou chorobou.

Kým my, dospeláci, medzi svetom fantázie a reality občas vidíme nepreniknuteľný múr, v detskom svete im obvykle nič nebráni v harmonickom spolunažívaní. Vzali sme si z toho príklad a výsledkom je produkt, ktorý v sebe spája každodenné praktické využitie a poriadnu dávku kreativity. Je za tým však ešte čosi navyše: naša túžba prispieť k zlepšeniu životov detí, pre ktoré sa realita od bezstarostnej fantázie predsa len odklonila – o to viac, než si mnohí z nás vôbec dokážu predstaviť.

Práve z tejto túžby sa zrodila unikátna edícia hračkovakov Cambodia, ktorú sme vytvorili spolu s  dizajnérkou Veronikou Fodorovou a v spolupráci s humanitárnou organizácou MAGNA.

Jej účelom je prispieť k zlepšeniu životných podmienok kambodžských detí, ktorých životy poznamenalo ochorenie HIV/AIDS. Vaky CAMBODIA sme pripravili v 2 stálych farebných prevedeniach, priebežne však pribúdajú aj sezónne varianty. Východiskom sú však vždy ornamenty a farebnosť Kambodže. Nájdete ich vo všetkých 3 veľkostiach, teda ak vak na hračky S aj L a tiež ako praktický minivak.

To, že chceme z našich ziskov prispievať na dobrú vec, nám bolo jasné už od vzniku značky. Originálny koncept edície napĺňajúcej tento cieľ vznikol celkom spontánne – pri spoločnom rozhovore nad kávou. Veronika sa vo svojej výtvarnej tvorbe zameriava práve na svet detí a fúziou detských kresieb s modernými grafickými elementami vytvára most medzi svetmi detí a dospelých. Presne na tomto princípe je postavený aj výsledný dizajn hračkovakov.

Pri hľadaní vhodnej organizácie na spoluprácu bola naša voľba pomerne jednoduchá. Keďže hračkovaky majú ambíciu uspieť aj v zahraničí, hľadali sme slovenskú organizáciu pôsobiacu aj mimo našej krajiny, ktorá má potenciál vzbudiť dôveru a zarezonovať aj inde v Európe. Taktiež sme hľadali organizáciu, ktorej cieľom je predovšetkým pomoc deťom.

MAGNA je slovenská humanitárna organizácia, ktorá má za sebou roky tvrdej práce. Jej poslaním je zabezpečovať zdravotnú, nutričnú a sociálnu pomoc deťom a ich rodinám v krízových oblastiach po celom svete. V Kambodži MAGNA pôsobí už od roku 2002 a bola jednou z prvých organizácií v krajine, ktoré začali poskytovať ARV (antiretrovírusovú) liečbu HIV/AIDS detským pacientom.

 Martin Bandžák, zakladateľ a výkonný riaditeľ organizácie:
„Sme radi, že si Juicy Monsters vybralo pre spoluprácu práve nás. V Kambodži už vyše 15 rokov liečime HIV/AIDS deti a zabraňujeme šíreniu infekcie v spoločnosti. Každá pomoc je potrebná a my veríme, že aj táto spolupráca nám pomôže vybudovať spoločnosť bez AIDS“.

A práve deti, s ktorými MAGNA v Kambodži pracuje, sú autormi jedinečných motívov na hračkovakoch z edície Cambodia. Poprosili sme ich nakresliť obľúbené zvieratá juhovýchodnej Ázie. Niektoré sú skutočne jedinečné.
O finalizáciu hravého dizajnu sa postarala Veronika. Detké kresby zasadila do typických kambodžských ornamentov a farebnosti a výsledkom sú vaky, na ktoré sme skutočne pyšné.

Majú  nezameniteľný charakter, jasný odkaz na prostredie, z ktorého vychádza a potenciál osloviť malých aj veľkých. Napokon, okrem hračkovakov zdobí dizajn Cambodia aj minivaky, edíciu menších multifunkčných vakov pre dospelých, ktoré môžu slúžiť napríklad ako prehľadné kozmetické taštičky.

Výťažok z každého predaného vaku Cambodia vo výške 1 eura sa vráti priamo do komunity, v ktorej malí umelci žijú a prispeje tak k zlepšeniu kvality ich každodenných životov.   

Hračkovaky sú nápadité úložné vaky s univerzálnym využitím. Vďaka vodovzdornému a pevnému materiálu je ich použitie skutočne multifunkčné a porastú s vaším dieťaťom. Skvelé na LEGO® kocky a stavebnice, výborné ako taška na tréning či plaváreň. Ušetria kopec času a energie pri upratovaní a organizovaní hračiek. Výborne ale poslúžia aj na ich prenášanie, alebo ako odolné hracie podložky na doma aj vonku. Intuitívnym spôsobom manipulácie a pútavým dizajnom deti prirodzene nabádajú k tomu, aby sa do upratovania aktívne zapojili a prevzali tak svoj diel zodpovednosti. Napokon, zodpovednosť hrá významný podiel aj v samotnom koncepte našej značky – vyrábame lokálne výhradne z vysokokvalitných materiálov. Aktívna spoluúčasť na humanitárnych aktivitách je preto prirodzeným vývojom nášho ideového nastavenia.

Náš príbeh

Sme rodičia troch detí. Hádky kvôli upratovaniu boli nekonečné a naše chodidlá boľavé. A tak sme začali hľadať spôsob ako naučiť decká upratovať, ako im to zjednodušiť a zrýchliť a pritom im nebrániť v hre. Niečo, čo je farebné a veselé ako detstvo a zároveň funkčné, superpraktické a podporúce samostatnosť. Nič také sme nenašli, tak sme vymysleli hračkovak.

Viac o nás