Doprava zadarmo pri objednávke nad 90 € v rámci SR.
Sledujte nás:

Kocky – skvelý darček pre deti

Ak nemáte náladu na hľadanie a testovanie noviniek, ak chcete niečo, čím dieťa určite potešíte, odporúčame staviť na istotu. LEGO® kocky sú ideálny darček pre chlapcov aj dievčatá od 3 rokov. Pre mladších sú tu LEGO DUPLO® stavebnice. A pokiaľ k nej darujete aj hračkovak, máte istotu, že sa poďakuje aj rodič. Hračkovak je ideálny úložný vak na hračky a podložka na hranie v jednom produkte.

Prečo LEGO® kocky? 

  • Oslovujú malých aj veľkých nezávisle na veku

Hračky obvykle nakupujú matky či starí rodičia. LEGO stavebnice však vyberajú predovšetkým otcovia. A nie je to preto, že by maminy nechceli. Je to preto, že tatinovia chcú. Stavať z kociek je zábava pre každý vek a obe pohlavia. Naviac, ako jedna z mála hračiek dovoľuje uspokojujúco a samostatne tvoriť už v útlom veku. Nadšenie dvojročného dieťatka z vysokej veže, ktorú postavilo spolu s rodičmi je podobné ako eufória sedemročného, ktorý zvládol postaviť žeriav či dvanásťročného, ktorý si naprogramoval prvého robota z LEGO kociek. Alebo radosť Nathana Sawaya, jedného z 12 oficiálnych LEGO Professionals na svete, keď dokončil sochu podľa Michelangelovho Davida z 16 349 kociek LEGO.

  • Rozvíjajú kreativitu

Kreativita je zručnosť a voľná hra je spôsob, akým deti rozvíjajú svoju predstavivosť, učia sa kreativite.

LEGO je viac ako hračka, je to spôsob ako sa kreatívne vyjadriť. S Legom môžete vytvoriť úžasné veci, také o akých iba snívate. A tvorenie je hlboko zakorenené v každom človeku. – povedal Jorgen Vig Knudstorp, ktorý šéfoval LEGO Group viac ako 10 rokov.

Existujú však aj názory, že stavanie podľa návodu a tematické LEGO stavebnice u detí kreatívne myslenie naopak ničia. Podporovateľom tejto myšlienky sa nepáči, že deťom podsúva návody, ako stavať, aké farby použiť a fungovať viac mechanicky než kreatívne. Návody bezpochyby potláčajú tvorivosť, avšak neskončia nakoniec aj takéto výtvory po čase v jednej spoločnej „lego kope“ s ostatnými výtvormi? Nahádzané do vaku na lego predstavujú potenciál na kreatívne tvorivé chvíľky.

  • Pomáhajú pestovať zručnosti pre život

Návody možno potláčajú kreativitu, bezpochyby však budujú schopnosť pracovať podľa návodu  A to deti v dospelosti ocenia. Najmä pri skladaní nábytku z IKEA. Lego však môže formovať nielen jednotlivé zručnosti ale aj celkové záujmy a osobnosť. Možno ste počuli „som architekt či inžinier vďaka Legu“. Koľko ľudí okolo vás však ovplyvnila vo výbere profesie napríklad Barbie?

  • Spájajú rodinu

DUPLO a LEGO kocky sú úplne kompatibilné, sú vyrobené v pomere 2:1, môžu sa teda navzájom spájať. Malý Peťko a väčšia Natálka tak môžu spoju stavať hrad či mesto. Tatino s jeho racionálnym myslením sa rád pridá, a ak majú ten správny „drive“ strhnú aj maminu. Minimálne na to, aby v správnej chvíli priniesla občerstvenie a pochválila detaily stavby.

  • Podporujú rozvoj jemnej motoriky

Viete o tom, že existuje 915 miliónov spôsobov ako spojiť 6 klasických 4×2 lego kociek? Detské pršteky majú čo robiť, aby to všetko otestovali

  • Učia deti skúšať nové veci bez strachu zo zlyhania

Existuje veľa spôsobov ako postaviť auto z lego kociek a žiadny nie je správnejší. Raz pôjde rýchlejšie, inokedy pomalšie. Vždy je však priestor na vylepšenie či nový začiatok. Cesta je cieľ.

  • Nenásilne vzdelávajú a rozvíjajú vedomosti

Deti získavajú základy priestorovej orientácie, matematiky, symetrie či geometrie bez toho, že by si to nejak zvlášť uvedomovali. Pri hre prirodzene spoznávajú tvary či farby. Pri upratovaní kociek zasa spoznávajú svoju povinnosti v domácnosti.

Prvá skutočná Lego kocka vznikla pred viac ako 50 rokmi. Podľa jej výrobcu, v priemere každý človek na Zemi dnes vlastní viac ako 90 kúskov. KAŽDÝ. Keď berieme do úvahy fakt, že minimálne polovica planéty ani len netuší, čo to lego je, musí mať tá zvyšná polovica doma poriadny lego chaos.
S novou stavebnicou preto nezabudnite darovať aj vak na LEGO kocky. Chcem kúpiť vak na lego.

Ako skladovať lego kocky?

LEGO® a LEGO DUPLO® sú ochranné známka skupiny spoločností LEGO, ktorá túto stránku nesponzoruje, neautorizuje ani nepodporuje.